Zasady są proste

Witaj na stronie poświęconej geocachingowi, ale w wydaniu koronawirusowym. Zachęcamy was do wzięcia udziału w naszym projekcie „Poznajmy się! Geocaching jako innowacyjna forma integracji i odkrywania na nowo Pionek i okolic”.


Pionki to miasto, położone w samym sercu Puszczy Kozienickiej, w którym wg zapisków historyków ziemi radomskiej, polował sam król Władysław Jagiełło, jak również jego syn Kazimierz Jagiellończyk. Pamiątką owych czasów jest słup kamienny stojący na jednej z pionkowskich ulic. To również tereny po dawnej świetności Państwowej Wytwórni Prochu i pięknej, trochę barokowej architekturze budynków, np. dawne Kasyno Urzędnicze.

Główny cel projektu rękoDZIELNYCH Babek, to pokazanie w niecodzienny sposób dziedzictwa historycznego, kulturowego zarówno Pionek, jak i najbliższej okolicy, wykorzystując przy tym elementy gry miejskiej.

Nadszedł czas upragnionych wakacji. Pora na oderwanie się od monotonii zdalnego nauczania i siedzenia w domu. Spróbujcie swoich sił w grze terenowej. 

Nie ważne czy jesteście młodsi, czy starsi, ani czy przystąpicie do gry w lipcu, sierpniu, czy we wrześniu. Nie ważne na ile pytań udzielicie odpowiedzi. Ważne byście dobrze się bawili, dowiedzieli czegoś nowego o naszym mieście i okolicach, a przy okazji otrzymali nagrodę i dyplom za udział w projekcie. 

Jedyne co ważne, to oddanie wypełnionych dokumentów do CAL lub MOK do 12.10.2020r.

Zasady naszej gry:
- odbierz Kartę zgłoszeniową w Centrum Aktywności Lokalnej, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach lub wydrukuj ją z naszej strony,
- przejrzyj blog,
- po kliknięciu na konkretną skrytkę zobaczysz: informacje o danym miejscu, budynku oraz pytania na które należy odpowiedzieć lub informację, że należy odszukać QR kod (dopiero po jego odnalezieniu i zeskanowaniu dowiesz się jakie jest pytanie, na które należy udzielić odpowiedzi)
- na część pytań odpowiedzi znajdziesz w zasobach internetu, w QR kodach ukrytych na obiektach lub w ich pobliżu oraz w innych źródłach, pamiętaj - kto szuka, nie błądzi, 
- odwiedź miejsca, o których jest mowa, odpowiedz na pytania i zapisz je na karcie odpowiedzi,
- oddaj wypełnioną kartę osobiście lub listownie do CAL lub MOK,
- śledź stronę CAL (cal.pionki.pl), MOK (mok.pionki.pl), nasze blogi (ten i rekodzielnebabki.blogspot.com), nasz Fanpage (https://www.facebook.com/rekoDZIELNE.Babki.KGW/), by dowiedzieć się o terminie podsumowania projektu, odebrania nagród i dyplomu.

Partnerem projektu jest Centrum Aktywności Lokalnej i Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.


Projekt sfinansowany przez Fundację Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego.